Öngösterim Görseli

Kimler özel güvenlik personeli olabilir.

Özel güvenlik personeli olabilmek için fiziksel ve ruhsal eksikliğinin olmaması, silahsız özel güvenlik için orta okul silahlı özel güvenlik için ise lise mezuniyeti aranmakta olup bu mesleğe gönül veren herkes özel güvenlik personeli olabilir.

Özel güvenlik personeli sınavı ne zaman yapılıyor

Özel güvenlik personeli sınavı her sene farklı tarihlerde 6 kere yapılmaktadır. 2019 yılı içerisinde 17 Şubat 2019 – 21 Nisan 2019 – 23 Haziran 2019 – 25 Ağustos 2019 – 20 Ekim 2019 – 08 Aralık 2019 tarihleri önceden ilan edilen özel güvenlik sınavı tarihleridir.

Özel güvenlik personeli sınavı sonuçları

Özel güvenlik personeli sınavında başarılı olan kursiyerlerimiz, Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü adresinden Özel Güvenlik Sonuçlarını öğrenebilirler.

Özel güvenlik personelinin iş bulmasında kurumunuz yardım sağlıyormu?

Özel güvenlik personeli danışmanlığı yaptığımız firmalara özgeçmiş havuzundan uygun personeli yönlendirilmesi yapılmaktadır. (Kursiyerlerimize Öncelik Tanınmaktadır)

Özel güvenlik personeli maaşları nedir?

Özel güvenlik eğitimi almış personeller çalıştığı kurumlara ve mevkilere göre maaş almaktadırlar, silahsız özel güvenlik personeli en düşük asgari ücret alırken en yüksek 3.500 TL, silahlı özel güvenlik personelide sorumluluğuna göre en düşük 3.000TL ile 4.500TL arasında değişen maaşlar alabilmektedir.

Özel güvenlik personelinin aldığı eğitimin amacı nedir?

Özel güvenlik personelleri aldığı eğitim sayesinde saygın ve geleceği olan kariyerli bir meslek sahibi olmasını sağlamaktadır.

Özel güvenlik eğitimi nedir?

Özel güvenlik eğitimi, anayasamızın 5188 nolu güvenlik hizmetlerine ilişkin yönetmeliğe sahip eğitimi kapsamakta, Liyakat sahibi profesyonel özel güvenlik personeli yetiştirmeyi amaçlamaktadır.