Öngösterim Görseli

SİLAHSIZDAN SİLAHLIYA GEÇİŞ YENİLEME İÇİN GEREKEN BELGELER

1. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi.

2. İkametgah Belgesi (muhtarlıktan) veya Yerleşim Belgesi (Nüfus Müdürlüğünden) veya adres bilgi sayfası çıktısı (e-devlet şifresi üzerinden)

3. Öğrenim Durumu Belgesi Fotokopisi (diploma, mezuniyet belgesi, tasdikname, öğrenci belgesi vb.) ( en az lise mezunu)

4. 3 adet biyometrik fotoğraf (son 6 ay içinde çekilmiş ve asıl olmalıdır, fotokopi olamaz. Erkek adaylar sakalsız, gömlek-kravatlı ve arka fon beyaz olacak şekilde çektirmelidir. Bayan adaylar abartılı makyajsız ve yine arka fon beyaz olacak şekilde çektirmelidir.)

Fotoğraflar eğitim sertifikası ve Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartında kullanılacağından istenen şartları taşımalıdır.)

5. Ö.G.G Kimlik Kartı ve/veya Ö.G.G Eğitim Sertifikası Fotokopisi (Şayet kayıp ise, Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü’nden alınmış onaylı sertifika sureti veya sertifika durumuna ilişkin yazı, emniyet onaylı belge çıktısı.)

Ö.G.G Kimlik Kartı hiç almamış (KİMLİKSİZ – Yalnızca Eğitim Sertifikası Sahibi) adaylardan ise ayrıca;

6. Sağlık Kurulu Raporu Fotokopisi (Devlet hastanelerinden ” Silahlı Güvenlik Görevlisi Olur” ibareli heyet onaylı rapor olmalıdır.)

Kesin kayıt işlemi için istenen tüm belgelerin sizlere belirtilen süre içinde, doğru ve eksiksiz şekilde teslim edilmesi gerekmektedir.

Bu eğitim kategorisine başvurabilecek yenileme kursiyerleri, aşağıdaki şartları taşımalıdır:
İlk özel güvenlik eğitimini silahlı olarak alıp sınavlarda başarılı olup ilk kimliğini silahlı olarak aldıktan sonra 5 yıl geçerlilik süresi sonunda, gerek kendi isteğiyle sertifikasını ve kimliğini silahsız olarak yenileyen; gerekse söz konusu süre sonunda silahlı yenilemeye müracaat ettiği halde yazılı sınava girmesine rağmen silah atış eğitimlerine veya silah uygulama sınavına katılmadığı için sertifikası ve kimliği silahsız olarak yenilenmiş olan ( yani kısaca silahlıdan silahsıza düşen ) kişiler, 5 yıl için yenilenen mevcut sertifikalarını süresi içinde tekrar silahlıya çevirmek isterlerse Y3 kategorisindeki eğitime başvurup ilgili silah eğitim ve uygulama atış sınavına girerek sertifikalarını ve kimliklerini bu yolla tekrar silahlıya çevirebilirler.